przewodnik

Piaszczyste plaże, słoneczny brzeg, morze i wakacyjny relaks – jak wybrać idealne miejsce spośród setek możliwości?

W Polsce znajduje się przecież wiele pięknych plaż, kurortów i miejsc, które chcielibyśmy zobaczyć.  Na szczęście wiemy, gdzie znaleźć to jedno wymarzone, które na pewno zadowoli nawet najbardziej wymagających urlopowiczów.

Plaża Dźwirzyno – najwyższa klasa wśród polskich nabrzeży.

           Plaża Dźwirzyno to więcej niż po prostu słoneczny brzeg. Szeroki pas czystego piasku, malownicze wydmy, łagodne zejście do morza, wydzielone strzeżone kąpielisko, a nawet  lasek sosnowy, w którym można szukać ochłody w upalne dni – długo można by jeszcze wymieniać dlaczego to właśnie miejsce jest tak popularne wśród turystów, również poza sezonem wakacyjnym.  Plaża cieszy się opinią jednego z najczystszych wybrzeży  w regionie i jest stałym elementem na polskich i europejskich mapach turystycznych.


Piaszczyste plaże i morze zapewnią rozrywkę dzieciom, a bar lub pensjonat przy plaży zaoferuje rodzicom chwilę spokoju, gdzie znad filiżanki kawy będą mogli podziwiać widok fal spienionego Bałtyku. Dla osób nieco bardziej aktywnych polecamy wycieczkę do Trzebiatowa, gdzie można podziwiać most nad rzeką Rega oraz XIV- wieczną basztę prochową (miejscowość oddalona około 20km od plaży Dźwirzyno) oraz rejs na duńską wyspę Bornholm, słynącą z przepięknych klifów i ruin olbrzymiego zamku Hammershus.


Do dyspozycji wczasowiczów oddano również 1600 metrową ścieżkę zdrowia, opatrzoną kilkunastoma stacjami do wykonywania ćwiczeń fizycznych. Miłośnicy kolarstwa na pewno odnajdą się na okolicznych trasach rowerowych. W samej miejscowości znajdziemy Gminne Centrum Sportu i Rekreacji oferujące rozrywki takie jak mini-golf, skatepark, boiska i plac zabaw.


Nieco o historii Plaży Dźwirzyno.


Co ciekawe Plaża Dźwirzyno została pierwszy raz opisana w źródłach z XIII wieku. Nazwana została jako „dźwirze” co można rozumieć jako wrota, drzwi. Mieszkańcy mając do dyspozycji ten łagodny, słoneczny brzeg, parali się przede wszystkim rybołówstwem i wydobyciem torfu. Pierwsze kurorty turystyczne pojawiły się w Dźwirzynie w XIX wieku, dzisiaj znajdziemy tu około 60 ośrodków turystycznych takich jak kurorty, sanatoria, czy wysokiej klasy hotele.


Wakacje, piaszczyste plaże i pensjonat przy plaży! Zapraszamy!

           Nic dziwnego, że Plaża Dźwirzyno i noclegi w Dźwirzynie cieszą się tak dużym uznaniem polskich i zagranicznych turystów, ten słoneczny brzeg morza Bałtyckiego to idealne miejsce na spędzenie wyczekiwanego urlopu. Odwiedź nas i sprawdź, jak dobrze można bawić się nad polskim morzem. Poczuj klimat Dźwirzyna!

Wróć do listy wpisów

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.