przewodnik

Wakacje na sportowo? Dźwirzyno miastem ścieżek!

Nawet w tak niewielkim Dźwirzynie miłośnicy biegania, tras rowerowych, sportów wodnych i wielu innych dyscyplin sportowych znajdą coś dla siebie. Jedną z atrakcji, na którą chciałabym zwrócić szczególną uwagę jest biegowa Ścieżka Zdrowia usytuowana w nadmorskim lasku tuż nad brzegiem Bałtyku.

znak.jpg
 

Sportowe atrakcje Dźwirzyna


Ścieżka Zdrowia to świetna inicjatywa, która cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony aktywistów. Jej celem jest propagowanie aktywnego trybu życia. Obiekt ten znajduje się przy ul. Wyzwolenia pomiędzy Ośrodkiem Promyk i Hotelem Senator wśród drzew sosnowych i piaszczystych ścieżek z niepowtarzalnym mikroklimatem. Długość tej ścieżki wynosi 1600 m, na jej trasie zlokalizowano 15 oznakowanych miejsc do ćwiczeń dostępnych dla osób w każdym wieku, o różnym stopniu sprawności przez całą dobę. Każdy, kto ma ochotę aktywnie spędzić czas, powinien skorzystać z tej niepowtarzalnej propozycji. A nawet jeśli nie mamy w planach biegać i ćwiczyć na przyrządach, warto choć wybrać się na spacer tą drogą w otoczeniu nadmorskich wydm.


Jednakże czas i wandalizm nie był obojętny i dla tego obiektu. Po kilku latach użytkowania sprzęt przeznaczony do ćwiczeń należało wymienić, gdyż nie nadawał się do jakiegokolwiek użytkowania. Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w 2015 r. w weekend majowy uroczyście otwarto Ścieżkę Zdrowia, ale już z całkowicie nowym sprzętem oddanym do użytku turystom.


Podsumowując, nie musisz wydawać sporej ilości pieniędzy, aby zaplanować sobie rewelacyjny wypoczynek połączony z aktywnie spędzanym czasem. Wakacje w tak małym mieście jak Dźwirzyno będą zapadającą na długie lata świetną atrakcją niewymagającą dużego wkładu finansowego. Często rozglądając się za różnymi ofertami szukamy miejsc urzekających nas bogatą kulturą, historią, niesamowitymi walorami przyrodniczymi czy zabytkami uznawanymi powszechnie za święte. Czasem umykają nam takie regiony turystyczne, które są niedaleko naszego miejsca zamieszkania i są równie atrakcyjne w porównaniu do tych za granicą. Ciekawą przygodę możesz przeżyć również w Dźwirzynie opalając się na plaży, poznając tajniki windsurfingu czy odnawiając swoją kondycję na Ścieżce Zdrowia. Niezależnie od długości naszego urlopu, wakacje w Dźwirzynie trzeba tak zaplanować, aby efektywnie wykorzystać każdą spędzoną chwilę w tym miejscu, aby była niezapomniana.

Wróć do listy wpisów

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.